Fantastični Luka Božić triple-doubleom predvodio Zadar u preokretu u Splitu

Branimir Korać • petak, 17.11.2023.

U susretu osmog kola ABA lige Split je ugostio Zadar i upisao poraz. Zadar je odigrao odlično drugo poluvrijeme i upisao je pobjedu 82:75...

Vrlo zanimljiv dvoboj u Splitu gdje je istoimeni domaćin ugostio momčad Zadra i u konačnici upisao poraz. Svakoj momčadi pripalo je po jedno poluvrijeme, Split je vodio na velikom odmoru, ali nastavak je pripao gostima.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zadar je otvorio drugo poluvrijeme tricama Drežnjaka i Žganeca, a Split se održavao u vodstvu do 24. minute kada nezadrživi Luka Božić veže četiri poena i poravnava na 46:46.

Nakratko je Split vratio prednost na svoju stranu, ali u zadnje četiri minute treće dionice Zadar je preuzeo kontrolu i vodstvo.

Više nije bilo nikakve dvojbe, a Split i kada bi smanjio zaostatak i zaprijetio približavanjem, uglavnom su Zadrani ubacili tricu te se ponovno odvojili.

Završilo je 82:75 za Zadrane koji tako nastavljaju s odličnim igrama dok Splitu ostaju problemi.

Najbolji kod Splita bili su Lewis Sullivan s 15 poena i pet skokova i Shannon Shorter s 13 poena. Kod gostiju Luka Božić u sjajnoj večeri ubacio je 28 poena uz 14 skokova i deset skokova dok je Dario Drežnjak dodao 16 poena i sedam skokova.