Albanija ide na Europsko prvenstvo, Moldavija se nada čudu

Branimir Korać • subota, 18.11.2023.

U skupini E Jedno mjesto za Europsko prvenstvo je popunjeno, a uskoro će biti i drugo. Albanija je osigurala Euro, a o drugom putniku odlučit će u međusobnom dvoboju Češka i Moldavija...

Albanija ide na Europsko prvenstvo. Remijem u Moldaviji i službeno je izborila mjesto na završnici i to kao zasad jedina iz skupine E.

Igraj na utakmice kvalifikacija za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Moldavci su još uvijek u igri te je i njima ovo bila jako važna utakmica, no zadovoljili su se remijem i zadržali šanse uoči posljednjeg kola. Tamo će za prolaz morati u gostima msvladati izravnog konkurenta Češku.

Albanija je povela golom Sokola Cikalleshija, bivšeg napadača Splita, a bod Moldaviji donio je Vladislav Baboglo golom u 87. minuti.

Mihail Caimacov igrao je do 76. minute, a kod Albanije Jon Mersinaj ostao je na klupi.

Česi su mogli pobjedom u Poljskoj osigurati prolaz, ali ostalo je 1:1. Taj remi za Poljake znači i oproštaj od nade u drugo mjesto.

Poljska je povela pogotkom Jakuba Piotrkowskog, a izjednačio je Tomaš Souček.