Radnik Križevci samostalno na vrhu ljestvice, Kustošija u završnici do pobjede

Petar Jenjić • subota, 18.11.2023.

Odigran je još pet utakmica 14. kola SuperSport Druge NL. Do nove pobjede stigao je križevački Radnik koji se učvrstio na prvom mjestu ljestvice, dok je Jadran LP remizirao s Dugim Selom, a Mladost Ždralovi izgubili kod Grobničana...

Do šeste uzastopne prvenstvene utakmice bez poraza, a treće pobjede, stigla je Kustošija koja je na domaćem terenu bila bolja od Belišća s 1:0. Pogodak vrijedan tri boda zabio je Fran Petković u 90. minuti.

Igraj na kvalifikacije za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Lijepu pobjedu upisao je Grobničan koji je na domaćem terenu bio bolji od Mladosti Ždralova koje su upisale prvi prvenstveni poraz još od polovice kolovoza.

Za vodstvo domaćina zabio je Franko Bosančić u završnici prvog dijela, da bi na 2:0 podebljao Akinola Jabita Basit u 74. minuti. Gosti su do kraja smanjili zaostatak preko Nathana Cruce-Corcyja.

Radnik Križevci samostalno je izbio na prvo mjesto prvenstvene ljestvice, tako što je danas upisao pobjedu na gostovanju kod Hrvaca s 2:0. Pogotke su zabili Mateo Dunić u 21. i Mihael Mačković u 87. minuti.

Golijadu smo vidjeli u dvoboju Krka i Trnja, a do pobjede od 3:2 došla je zagrebačka momčad kojoj je to četvrto slavlje ove sezone u prvenstvu.

Za vodstvo je zabio Josip Kolar u 12. minuti, a podebljao ga je Mate Miličević u 55. minuti. Na 2:1 smanjio je Josip Zec u 71., da bi dva razlike vratio Denis Ceraj u 85. Tri minute kasnije Marin Turkalj postavio je konačan rezultat.

Dvoboj Dugog Sela i Jadrana Luke Ploče završio je bez pogodaka. Gostima je ovo druga uzastopna utakmica bez pobjede i sada su na 24 boda, dok domaćin ima deset manje.