Bjelovar do plasmana u osminu finala Europskog kupa

Petar Jenjić • subota, 18.11.2023.

Rukometašice Bjelovara upisale su pobjedu protiv Sale rezultatom 30:22. Tako su izborile plasman među 16 najboljih u Europskom kupu...

Plasman u osminu finala Europskog kupa izborile su rukometašice Bjelovara koje su na domaćem terenu nadoknadile zaostatak protiv slovačke Sale.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon poraza u prvoj utakmici 30:27, hrvatske rukometašice su u uzvratnom susretu slavile rezultatom 30:22 i tako izborile svoje mjesto među 16 najboljih u ovom natjecanju.

Bjelovarčanke su već nakon prvog poluvremena imale sedam pogodaka prednosti (16:9), u nastavku su došle do deset golova viška (24:14), a potrebnu razliku za prolazak dalje sačuvale su do kraja.

Najbolje su u redovima Bjelovara bile Rea Jelenović sa sedam golova, dok su po pet pogodaka dodale Ana Turk i Mirna Gašparović. Karmela Pokopac obranila je 11 lopti.

Gošće su s po šest golova predvodile Terezia Takacova.