Duje Ajduković nadigrao Japanca i uzeo drugu titulu na Challengerima u karijeri

Branimir Korać • nedjelja, 19.11.2023.

Duje Ajduković pobjednik je Challengera u Kobeu. U finalu je za samo 80 minuta nadigrao Japanca Shoa Shimabukura...

Sjajan tjedan je iza Duje Ajdukovića začinjen osvajanjem titule na turniru u Kobeu. Ajduković je odigrao odličan turnir i u konačnici je slavio u finalu sa 6:4, 6:2.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sho Shimabukuro mu je bio protivnik drugi tjedan zaredom, susreli su se i u Matsuyami gdje je Ajduković u drugom kolu također bio bolji, samo što je u Kobeu bio još uvjerljiviji te je Japancu prepustio samo šest gemova.

Japanac je odlično otvorio meč i poveo s 3:0 uz dvostruki break, ali onda se Ajduković probudio, vratio se u set i kod 5:4 napravio još jedan break te uzeo set.

U drugom setu Shimabukuro je ponovno imao break lopte u ranoj fazi, u trećem gemu nije ih iskoristio tri, odmah nakon toga izgubio je servis i dalje je sve bilo u znaku hrvatskog tenisača.

Ajdukoviću je ovo druga Challenger titula u karijeri, prvu je osvojio u srpnju u Lüdenscheidu gdje je svladao u finalu Huga Delliena.

Ajduković bi trebao napredovati do 145. mjesta na ATP ljestvice što mu je novi najbolji ranking.