Bosna i Hercegovina novim porazom završila nastup u skupini

Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.11.2023.

U skupini J kvalifikacija za Europsko prvenstvo, nije bilo iznenađenja u posljednjem kolu. Portugal je ostao stopostotan, a Slovačka je slavila u Zenici...

Nakon serije skromnih rezultata u ovim kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, Bosna i Hercegovina u istom stilu okončala je nastup u skupini. Ugostila je Slovačku i upisala poraz 2:1.

Igraj na utakmice kvalifikacije za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

BiH je nastupila oslabljena i bez dijela važnih igrača, ali oni koji su dobili priliku nisu oduševili. Bilo je puno problema i pogrešaka, a oba gola mogla su se spriječiti, međutim dekoncentracija braniča BiH pomogla je Slovacima.

Izabranici Save Miloševića poveli su početkom drugog dijela autogolom Patrika Hrošovskog, ali vrlo brzo Slovačka je uzvratila, tri minute kasnije preko Boženika je izjednačila.

Dodatni problemi za BiH stigli su u 63. minuti kada Renato Gojković zarađuje drugi žuti karton. S igračem više Slovaci su došli do preokreta pogotkom Lubomira Šetke.

Portugal je zadržao stopostotan učinak domaćom 2:0 pobjedom protiv Islanda. Bruno Fernandes i Ricardo Horta bili su strijelci.

Luksemburg je s 1:0 bio bolji od Lihtenštajna iako je od pete minute igrao s igraćem manje.