Tunis ostao na maksimalnom učinku, poraz Južnoafričke Republike

Petar Jenjić • utorak, 21.11.2023.

Odigrano je šest utakmica drugog kola afričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Na svakom susretu barem jedna momčad nije postigla pogodak...

Do prve pobjede u kvalifikacijama stigla je Ruanda koja je kao domaćin bila bolja od Južnoafričke Republike s 2:0, a oba pogotka postigla je u prvom poluvremenu. Strijelci su bili Nshuti i Mugisha.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pogotkom Mata iz četvrte minute, Uganda je kao gosti svladala Somaliju i tako došla do prve pobjede. Domaćin je cijelo drugo poluvrijeme igrao s desetoricom nakon isključenja Mohameda.

Na maksimalnom učinku bez primljenog gola ostao je Tunis koji je slavio u gostima kod Malavija s 1:0. Pogodak iz penala postigao je Msakni u 87. minuti.

Jedan je pogodak bio dovoljan i Bocvani koja je slavila protiv Gvineje. Junak pobjede bio je Seakanyeng u 79. minuti susreta.

Burkina Faso bila je uvjerljiva kod Etiopije, a svladala ju je rezultatom 3:0. Do prve pobjede u kvalifikacijama vodili su je golovi: Tourea, Traorea i Ouattarre.

Dvoboj Lesota i Benina završio je bez pogodaka. Gostima je ovo prvi bod, a domaćinu drugi.