U-19: Split ispustio veliku prednost protiv Vojvodine

Petar Jenjić • utorak, 21.11.2023.

Juniori Splita upisali su poraz od Vojvodine u prvoj utakmici ABA lige. Vojvodina je slavila rezultatom 74:72...

U susretu juniorske ABA lige, i treći hrvatski klub upisao je poraz. Radi se o košarkašima Splita koji su igrali protiv Vojvodine i izgubili sa 74:72.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon prvog poluvremena srpska ekipa imala je sedam poena prednosti, no sjajnom trećom četvrtinom Split je preokrenuo i uoči posljednjih deset minuta ima 16 koševa viška (61:45).

Ipak, u posljednjoj dionici Vojvodina je ubacila 29 poena, naspram 11 Splita. 69 sekundi prije kraja vodila je sa 74:66, a do kraja su Žuti samo ublažili poraz.

Najbolji je kod Vojvodine bio Marko Vučković s 21 poenom i sedam skokova, dok je Luka Savanović dodao 13 koševa i šest skokova.

Sjajan je kod Splita bio David Pavin s 30 poena, pet skokova i pet asistencija, Luka Nejašmić dodao je 13 koševa, pet skokova i osam asistencija.