EP 2024., skupina D, 10. kolo, 21.11.2023, 20:45 h, Stadion Maksimir
1:0(1:0) Armenija
Armenija

Hrvatska je na Europskom prvenstvu!!!!!

Petar Jenjić • utorak, 21.11.2023.

Hrvatska nogometna reprezentacija upisala je pobjedu protiv Armenije na Maksimiru, u posljednjem kolu kvalifikacija za Euro. Time je osigurala plasman na novo veliko natjecanje...

Vahan Bičakčjan
46'
20
Artak Dašjan
70'
9
Artur Serobjan
70'
11
Artur Miranjan
73'
14
Erik Pilojan
86'
Oleksandr Petrakov

Hrvatska je na Europskom prvenstvu! Dvoboj na Maksimiru protiv Armenije otišao je na stranu Vatrenih koji su slavili s 1:0 i tako izborili odlazak na sedmu europsku smotru od samostalnosti.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Izabranici Zlatka Dalića odigrali su jako dobru utakmicu, onda kada je to bilo i najpotrebnije. Nije moglo bez drame ni u ovim kvalifikacijama, jedan pogodak je odlučio, ali bitan je plasman. Hrvatska je imala dosta šansi, no nije uspjela ranije potvrditi pobjedu. Međutim, to nije više ni bitno.

U prvih dvadesetak minuta Hrvatska je imala terensku inicijativu, ali osim dva slaba pokušaja Ante Budimira, koje je lako uhvatio Ognjen Čančarević, nije bilo konkretnije šanse za Vatrene.

Nakon točno pola sata igre prvi u ozbiljno zaprijetili gosti. Zaspala je obrana, a Kamo Hovhamisjan je izašao sam pred Dominika Livakovića koji je uspješno odbio u korner.

Vatreni su u završnici poluvremena ipak slomili otpor Armenaca. Borna Sosa je ubacio, a Ante Budimir na prvoj vratnici glavom skrenuo u mrežu. Njegov drugi pogodak za reprezentaciju.

Nakon toga opalio je Luka Modrić iz velike daljine, a uz manje poteškoće obranio Čančarević. U sudačkoj nadoknadi pucao je i Marcelo Brozović s 18 metara, ali otišlo je malo kraj stative.

U 57. minuti dvije dobre šanse. Andrej Kramarić pucao je izvana, obranio je Čančarević, na odbijancu je Mario Pašalić, no ponovno je reagirao gostujući vratar. Dvije minute kasnije sjajna dugačka lopta Modrića za Kramarića koji je proslijedio za Pašalića. Igrač Atalante šalje centaršut na drugu stativu, ali branič Armenije u zadnji trenutak izbija ispred Budimira.

Nešto kasnije pokušao je Joško Gvardiol izvana, no završilo je to ravno u vrataru Armenije. Odlično je prošao Modrić koji je pokušao proigrati Budimira u 75. minuti, ali je zamalo autogol zabio armenski branič kojem je obranio Čančarević.

Vratar Armenije odmah nakon toga još bolje je reagirao na odličan udarac Marcela Brozovića. Dašak svježine i poteza donio je Marco Pašalić koji je imao nekoliko dobrih driblinga i proigravanja. Kako je vrijeme odmicalo ipak Hrvatska nije žurila i na koncu je slavila s 1:0.

Turska je remijem 1:1 potvrdila prvo mjesto skupine sa 17 bodova, Hrvatska je na 16, Wales je ostao na 11, Armenija na osam, a Latvija na tri boda.