Tonejc preskočio prvu prepreku, uvjerljiv poraz za Alena Billa

Branimir Korać • srijeda, 22.11.2023.

Hrvatski tenisači ostvarili su polovičan učinak na startu turnira u španjolskoj Alcali. Vito Tonejc upisao je pobjedu, a Alen Bill poraz...

Dva hrvatska predstavnika ovog tjedna nastupaju na ITF turniru u španjolskoj Alcali, a nakon prvog fola u glavnom ždrijebu ostao je još jedan.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vito Tonejc na startu je igrao protiv 23-godišnjeg Bugarina Leonida Sheyngezikhta te ga je svladao u tri seta.

Tonejc je dobro otvorio meč i uzeo prvi set sa 6:3 da bi Bugarin odgovorio u drugom setu sa 6:2. Odlučujući set ipak je otišao na stranu Tonejca koji je krenuo s 3:0 i taj dio igre riješio u svoju korist sa 6:3.

U drugom kolu igrat će protiv sedmog nositelja Britanca Hamisha Stewarta od kojeg je izgubio ove godine u Budimpešti sa 6:2, 6:2.

Drugo kolo nije izborio Alen Bill koji je na startu glatko poražen od Talijana Filippa Romana.