Dobar nastup Žižića u pobjedi Efesa, porazi Partizana i Zvezde

Petar Jenjić • petak, 24.11.2023.

Odigrane su još četiri utakmice u Euroligi, a izdvaja se dobra utakmica Ante Žižića u pobjedi Anadolu Efesa protiv Partizana. Poraz je upisala i Crvena zvezda kod kuće protiv Armani Milana...

Anadolu Efes je na domaćem terenu bio bolji od Partizana sa 100:94 i tako stigao do 12. pobjede sezone. Turska momčad u posljednjoj četvrtini ubacila je čak 36 poena, naspram 20 protivnika.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Shane Larkin s 27 poena i osam asistencjia predvodio je Efes. Ante Žižić dodao je 12 koševa (4/5 za dva, slobodna bacanja 4/4), jedan skok i tri ukradene lopte za 20:23 minute na terenu.

Partizan je predvodio Frank Kaminsky s 24 poena.

Olympiakos je stigao do šeste pobjede sezone, a na domaćem terenu slavio je rezultatom 89:72 protiv Žalgirisa. Litavcima je ovo šesti poraz.

Isaiah Canaan s 25 poena predvodio je grčku ekipu, dok je Keenan Evans s 21 košem bio najbolji kod Žalgirisa.

Dramatično je bilo u dvoboju Baskonije i Monaca, a na koncu je slavila momčad iz Kneževine. Domaćin je 11 sekundi prije kraja izjednačio preko Markusa Howarda, ali pobjedu gostima donio je u zadnjim trenucima Jaron Blossomgame za konačnih 77:75.

Mike James s 28 poena, osam skokova i pet asistencija predvodio je Monaco do pobjede, Howard je ubacio 18 koševa za Baskoniju.

Odlično drugo poluvrijeme donijelo je pobjedu Armani Milanu na gostovanju kod Crvene zvezde. Na poluvremenu je domaćin imao minimalno vodstvo (39:38), ali u drugom poluvremenu talijanska ekipa stvorila je veliku razliku i slavila sa 93:71.

Sjajan je kod Milana s 32 poena bio Maodo Lo, dok je Dejan Davidovac predvodio Zvezdu s 18 koševa i šest skokova.