Zimski sportovi

Norveško-švedsko slavlje u Finskoj u prvim ovosezonskim utrkama na 10 km klasičnim stilom

Branimir Korać, HINA • subota, 25.11.2023.

Finska Ruka domaćin je prvih ovosezonskih utrka u skijaškom trčanju, a danas su na najvišoj stepenici pobjedničkog postolja bili Martin Loewstroem Nyenget i Ebba Andersson...

Norvežanin Martin Loewstroem Nyenget i Šveđanka Ebba Andersson pobjednici su utrke na 10 km klasično koje su skijaški trkači i trkačice u subotu skijali za Svjetski kup u finskoj Ruki.

U muškoj konkurenciji Finac Iivo Niskanen je prvu ovosezonsku utrku završio na drugom mjestu sa samo 2,9 sekundi zaostatka. Norvežanin Erik Valnes, koji je u petak pobijedio na uvodnoj sprinterskoj utrci klasičnim načinom nove sezone, bio je treći (+ 9,7) i tako će zadržati žutu majicu vodećeg u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Kod žena Šveđanka Ebba Andersson je pobijedila s pet sekundi ispred Amerikanke Rosie Brennan i sunarodnjakinje Fride Karlsson.

U nedjelju se trkači i trkačice natječu na dionici od 20 km slobodnim načinom.