Hrvatska tijesno svladala Crnu Goru i osvojila Croatia Cup

HINA, Petar Jenjić • ponedjeljak, 27.11.2023.

Drugu pobjedu na Croatia Cupu upisale su hrvatske rukometašice. Nakon slavlja protiv Konga, Hrvatska je slavila tijesno protiv Crnve Gore...

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija osvojila je Croatia Cup, pripremni turnir pred nastup na Svjetskom prvenstvu koje će se održati u Norveškoj, Danskoj i Švedskoj od 29. studenoga do 17. prosinca. U posljednjem je susretu u Poreču svladala Crnu Goru sa 26:25 (16:12).

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Tina Barišić sa sedam i Ćamila Mićijević s četiri pogotka bile najefikasnije u sastavu Hrvatske, dok su Nina Bulatović s pet i Dijana Mugoša s četiri gola predvodile Crnu Goru.

Tijekom vikenda i Hrvatska i Crna Gora su svladale Kongo, pa je Hrvatska osvojila prvo mjesto s četiri boda, Crna Gora drugo s dva, a Kongo treće bez bodova.

Hrvatska će u prvom dijelu natjecanja na SP igrati u skupini A u Goteborgu, a suparnice će joj redom biti Senegal 1. prosinca, Kina 3. prosinca te Švedska 5. prosinca.