Tena Lukas bez većih problema slavila na startu Trnave

Petar Jenjić • srijeda, 29.11.2023.

Pobjedu u dva seta na startu ITF turnira u Trnavi upisala je Tena Lukas. Svladala je Čehinju Terezu Smitkovu...

Prvo kolo na 60 tisuća dolara vrijednom turniru u Trnavi uspješno je odradila Tena Lukas koja je s dva puta po 6:3 bila bolja od češke predstavnice Tereze Smitkove, trenutno 524. tenisačice svijeta.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatska tenisačica do pobjede je stigla nakon jednog sata i 11 minuta provedenih na terenu u njihovom prvom međusobnom dvoboju. Nakon dva uzastopna poraza, vratila se pobjedama.

U prvom setu povela je s 4:0, njena protivnica vratila je jedan break zaostatka, ali ga zatim vrlo brzo opet izgubila. Vrlo slična situacija dogodila se i u drugom.

U osmini finala Lukas će igrati protiv bolje iz dvoboja Francesca Curmi - Kira Pavlova.