Real Sociedad i Inter odlučuju o prvom mjestu, Salzburg i Benfica o trećem

Branimir Korać • četvrtak, 30.11.2023.

U skupini D Lige prvaka Real Sociedad i Inter dat će odgovor na pitanje tko ide u osminu finala s prvog mjesta...

Real Sociedad - Salzburg 0:0

Real Sociedad i Salzburg remizirali su bez pogodaka u susretu u kojem je domaćin bio dosta bolji protivnik i bliži pobjedi. Međutim unatoč velikom pritisku i velikom broju udaraca na gol, Salzburg se spasio i remizirao bez pogodaka.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvo ime susreta bio je gostujući vratar Alexander Schlager koji je upisao niz teških obrana.

Luka Sučić odradio je cijelu utakmicu, a Roko Šimić igrao je od 62. minute.

Benfica - Inter 3:3

Benfica je na krilima vodila s 3:0, ali nije došla do pobjede protiv Intera.

Benfica je stigla do vodstva već u petoj minuti kada je Tengstedt sjajno glavom spustio za utrčalog Joaa Marija koji pogađa za 1:0. Pomoćni sudac je podignutom zastavicom malo pokvario slavlje domaćinu, ali VAR je potvrdio kako je sve bilo regularno.

Domaća momčad je vrlo brzo došla i do drugog pogotka, ponovno je obrana Intera olako shvatila Joaa Marija koji dobiva loptu u 16 metara i postavlja 2:0.

Sjajni Joao Mario kompletirao je hat-trick u 34. minuti kada je poslije ubačene lopte na peterac iz blizine je ugurao u praznu mrežu.

Inter je odlično ušao u drugi dio te je smanjio golom Marka Arnautovića kojem je prvo dosuđeno zaleđe, a onda je VAR promijenio odluku i ostalo je 3:1.

Još jedna loša reakcija domaće obrane stigla je u 58. minuti kada je Frattesi ostao nečuvan na 6-7 metara i lakoćom zabio.

U 69. minuti kazneni udarac za Inter, Otamendi je srušio Thurama i Treimanis je dosudio penal. Loptu je uzeo Alexis Sanchez i mirno pogodio za 3:3.

U završnici susreta kada je Benfica hvatala novo vodstvo, Antonio Silva neugodno je startao na Barrelu i nakon pregleda snimke pokazan je crveni karton.