Šutalu drugo poluvrijeme u pobjedi Ajaxa, Ivanušec igrao u porazu Feyenoorda

HINA, Petar Jenjić • nedjelja, 03.12.2023.

Josip Šutalo odigrao je drugo poluvrijeme za Ajax koji je slavio kod NEC Nijmegena. Luka Ivanušec igrao je za Feyenoord do 54. minute, a njegova ekipa izgubila je u derbiju protiv PSV-a...

Nogometaši Ajaxa nastavili su s pobjedama u domaćoj Eredivisie, u 14. kolu svladali su NEC u Nijmegenu s minimalnih 2:1. Nastavio je time Ajax popravljati dojam u domaćim okvirima. U posljednjih pet utakmica ima četiri pobjede i jedan remi te se trenutačno nalazi na osmom mjestu ljestvice.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Teško je Ajax došao ove nedjelje do bodova. Poveo je u 57. minuti kada je za 1:0 zabio Islanđanin Kristian Hlynsson. Neizvjesnost je trajala sve do 88. minute kada je Borges bio strijelac za 2:0. NEC je stigao zabiti počasni pogodak, Tavsan je bio strijelac u 90. minuti, ali gostujuća pobjeda nije bila ugrožena.

Hrvatski reprezentativac Josip Šutalo za Ajax je zaigrao od 46. minute, dok su tijekom cijelog susreta Borna Sosa i Jakov Medić ostali na klupi za pričuve kluba iz Amsterdama.

Ranije je u derbiju 14. kola PSV Eindhoven slavio kod Feyenoorda 2:1 i došao do maksimalnih četrnaest pobjeda. Neumoljivi PSV je do pobjede u Rotterdamu došao u drugom dijelu golovima Ismaela Saibarija i Oliviera Boscaglije, da bi domaćin tek smanjio preko Santiaga Gimeneza.

Hrvatski reprezentativac Luka Ivanušec igrao je za aktualnog prvaka Feyenoord do 54. minute. PSV vodi na ljestvici s 42 boda, a Feyenoord je drugi s deset bodova manje.