SuperSport Hrvatski kup, Osmina finala, 05.12.2023, 13:30 h, Stadion HNK Cibalia
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Kristijan Novosel (Gat), Vedran Đurak (Sveti Ivan Zelina)
Rijeka

Cibalia pružala dobar otpor, Rijeka u šarenom sastavu ipak izborila četvrtfinale

Branimir Korać • utorak, 05.12.2023.

Nakon pet godina ponovno su se sastali Cibalia i Rijeka, ovaj put u SuperSport Hrvatskom kupu, a Rijeka je opravdala status favorita i izborila pobjedu 3:1...

Filip Lišnić
77'
22
Leandro Samper Caimanque
82'
8
Rene Šarić
88'
64
Miro Soldo
88'

Željko Sopić

Rijeka je odnijela pobjedu protiv Cibalije s 3:1 i izborila je prolaz u četvrtfinale Kupa. Zanimljiv dsvoboj otišao je na stranu Riječana iako su i Vinkovčani pokušavali, ali gosti su ipak zasluženo prošli dalje.

Igraj na utakmice SuperSport HNK-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Željko Sopić promiješao je postavu i pružio je priliku u dobrom dijelu onima koji su manje igrali tijekom sezone, međutim ipak je Rijeka uspjela odraditi posao neokrznuto.

U prvih pola sata Rijeka je imala inicijativu, ali nije tako lako dolazila do udarca prema golu. Domaćini su dobro szajalio na terenu, sve do 32. minute kada primaju pogodak.

Petrovič je ubacio loptu u kazneni prostor za Hodžu, on je spušta za Ivanovića koji lakoćom zabija.

Do kraja prvog dijela Cibalia je prijetila preko Miljanića i Bajića, ali mreža se nije tresla.

U drugom dijelu Rijeka je odmah opasno zaprijetila preko Smolčića koji iz dobre pozicije puca pokraj gola.

U 73. minuti ipak pogodak. Ovaj put nakon velike gužve u 16 metara i skrenutog pokušaja Jankovića, Ivanović prima loptu iskosa i pogađa bez razmišljanja.

Malo zadovoljstva za domaćina uslijedilo je dvije minute kasnije. Bajić je ubacio iz slobodnog udarca, Zlomislić odbio loptu, ali do Miljanića koji smanujuje na 2:1.

Ipak nije bilo drame u završnici. U 83. minuti ubačena je lopta za Bandu u 16 metara, kratko je odbija Belančić, ali do Grgića koji postavlja konačnih 3:1.

Zaslužen i očekivan prolaz Rijeke protiv mlade momčadi Cibalije koja je imala dobrih faza, ali nije mogla odraditi svih 90 minuta na istoj razini protiv ovakvog protivnika.