SuperSport Hrvatski kup, Osmina finala, 05.12.2023, 16:00 h, Gradski stadion Varaždin
Istra 1961

Sjajna utakmica u Varaždinu: Domaćin prekinuo niz bez pobjede i prošao među osam najboljih!

Petar Jenjić • utorak, 05.12.2023.

Nogometaši Varaždina izborili su četvrtfinale SuperSport Hrvatskog nogometnog Kupa. Na domaćem terenu su rezultatom 3:2 slavili protiv Istre 1961...

Zaista sjajna bila je posljednja utakmica osmine finala SuperSport Hrvatskog nogometnog Kupa. Do plasmana u četvrtfinale stigao je Varaždin koji je s 3:2 slavio protiv Istre 1961 i tako prekinuo niz od sedam natjecateljskih susreta bez pobjede.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je prvi stigao do vodstva, a Puljani su u nastavku napravili preokret za 2:1. Međutim, Varaždinci se nisu predavali te su s dva pogotka ponovno vratili prednost na svoju stranu.

Lijepa akcija Varaždinaca u sedmoj minuti za pogodak. Domagoj Drožđek je ubacio s lijeve strane na drugu stativu, Leon Belcar je glavom spustio za Marina Pilja, a ovaj sa sedam metara poentirao.

Dobar ubačaj gostiju u 13. minuti, a Luka Jelenić je umalo skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Puljani su poravnali u 35. minuti, Moris Valinčić je ubacio s lijeve strane, a Zoran Josipović je krasno petom skrenuo u mrežu.

Preokret su gosti kompletirali u 55. minuti kada je loptu u mrežu iz blizine skrenuo Elias Filet. 15 minuta kasnije domaćin se vratio u utakmicu kada je Valinčić skrivio kazneni udarac nad Dimitrom Mitrovskim. Siguran s 11 metara bio je Igor Postonjski.

Dvije minute kasnije odličan pokušaj Michelea Šege s ruba 16 metara, no otišlo je kraj gola. I onda je isti igrač u 81. zabio za 3:2 Varaždina. Ubacio je Marko Vukčević, a Šego glavom skrenuo u mrežu. Tražili su Puljani prekršaj strijelca trećeg gola, ali Lovrić se nije oglasio.

Rezultat se do kraja više nije promijenio. Puljani su pokušavali u sudačkoj nadoknadi, no nije bilo novog izjednačenja.