Soldo igrao u pobjedi Kaiserslautern, Fortunina "zečja šapa" zove se Niemiec

Petar Jenjić • utorak, 05.12.2023.

Odigrane su prve dvije utakmice osmine finala njemačkog Kupa u kojima smo gledali dvoboje dva drugoligaša. Kaiserslautern je slavio kod kuće protiv Nürnberga, a Fortuna Düsseldorf na gostovanju kod Magdeburga...

U dvoboju dva drugoligaša, Kaiserslautern je na domaćem terenu bio bolji od Nürnberga s 2:0 i tako izborio plasman u četvrtfinale nacionalnog Kupa.

Igraj na njemački Kup na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Oba pogotka domaćin je postigao u drugom poluvremenu. Prvo je poentirao Richmond Tachie u 75., da bi tri minute kasnije mrežu zatresao Ragnar Ache.

U dresu pobjedničke ekipe cijeli susret odigrao je Nikola Soldo. Kaisterslautern je tako prekinuo niz od pet uzastopnih poraza.

Drugoligaški dvoboj gledali smo i u Magdeburgu gdje je istoimeni domaćin ugostio Fortunu Düsseldorf, bio blizu pobjede, no ukazao se 22-godišnji Jona Niemiec.

Domaćin je vodio nakon prvog poluvremena pogotkom Barisa Atika, a taj rezultat stajao je sve do 87. minute. Niemiec je ušao u igru samo dvije minute ranije te u kratkom razmaku postigao dva pogotka za pobjedu.