Pobjeda protiv Rumunjske i povijesni uspjeh hrvatskih nogometašica!

Petar Jenjić • utorak, 05.12.2023.

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija završila je ovu sezonu Lige nacija B na drugom mjestu i igrat će kvalifikacije za plasman u viši rang. Danas je slavila u gostima kod Rumunjske...

Povijesni uspjeh hrvatske ženske nogometne reprezentacije. Na gostovanju kod Rumunjske slavile su s 1:0 i tako izborile kvalifikacije za plasman u viši rang Lige nacija.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Osim današnje pobjede Hrvatske, Slovačka isto tako nije smjela svladati vodeću Finsku. Taj je dvoboj završio 2:2, što je Finskoj donijelo prvo mjesto sa 16 bodova, našim igračicama drugo mjesto i devet bodova, Slovačkoj treće s osam, a Rumunjskoj posljednje s jednim.

Nakon prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata, ali ni prevelikih prilika na obje strane. Kada se sve zbrojilo i oduzelo, bio je to realan rezultat prvih 45 minuta.

Pogodak odluke stigao je u 81. minuti, kombinirale su Petra Pezelj i Ivana Rudelić, a potonja je zaobišla protivničku vratarku i pospremila loptu u mrežu.

Rudelić je postigla i jedan od dva pogotka u prvom međusobnom dvoboju, a danas je ponovno bila jedna od junakinja ove velike pobjede za hrvatski ženski nogomet.

U veljači sljedeće godine igrat će play-off za Skupinu A Lige nacija.