Prvoligaši uspješni protiv niželigaša, Espanyol slavio u dvoboju drugoligaša

Petar Jenjić • utorak, 05.12.2023.

Odigrane su četiri utakmice 1/32 finala španjolskog Kupa kralja. Iznenađenja nije bilo, a dalje su prošli i Getafe i Valencia...

Getafe je gostovao kod petoligaša Atzenetea te ga uspio svladati s 2:1. Oba pogotka za pobjedničku ekipu postigao je Juanmi Latasa, a jedini gol za domaće Gorxa.

Igraj na Kup kralja na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Protiv kluba iz istog ranga igrala je i Valencia koja je slavila na gostovanju s minimalnih 1:0. Pogodak za plasman u šesnaestinu finala zabio je Roman Jaremčuk u osmoj minuti.

Trećeligaš Castellon svladao je drugoligaša Real Oviedo rezultatom 2:1. Strijelci za pobjedničku ekipu bili su Israel Suero i Sebastian Gronning Andersen, dok je za goste jedini gol postigao Alemao.

Dvoboj drugoligaša otišao je na stranu Espanyola koji je pred svojim navijačima svladao Valladolid rezultatom 3:1 i tako prošao u sljedeću fazu natjecanja.

Jofre je poentirao u 24. i 43. minuti za domaće i to je bio rezultat prvog dijela. Gosti su smanjili u 82. preko Israela Pirzla Salazara, da bi pobjedu domaćina potvrdio Javi Puado u sudačkoj nadoknadi.