Česi odnijeli pobjedu iz Zagreba, novi poraz Dinama

Petar Jenjić • srijeda, 06.12.2023.

U susretu Alpe Adria Cupa košarkaši Dinama upisali su poraz na domaćem terenu. Usti nad Labem slavio je rezultatom 93:80...

Košarkaši Dinama poraženi su u utakmici petog kola Alpe Adria Cupa. Četvrti poraz zagrebačka momčad pretrpjela je od Usti nad Labe koja je slavila rezultatom 93:80. Gostima je ovo druga pobjeda sezone.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Češka ekipa dobila je prvu četvrtinu s visokih 30:14, ali tu razinu nije zadržala u drugoj. Dinamo je odigrao jako dobro i do poluvremena se uspio spustiti na samo minus pet (48:43).

U drugom poluvremenu zagrebačka momčad spustila se i na tri koša minusa, no gosti su uspjeli odbiti sve napade, sačuvati prednost, a zatim se i vratiti na dvoznamenkastu razliku.

Goste je do pobjede predvodio Rowan Maverick s 18 poena, dok je Ty Nichols dodao 16 koševa.

Najbolji je u redovima Dinama bio Ivan Vučić sa 17 koševa, sedam skokova i šest asistencija, dok je Ivan Novačić dodao 15 poena.