Stuttgart izbacio Borussiju Dortmund, Hertha nakon penala svladala HSV

Petar Jenjić • srijeda, 06.12.2023.

Stuttgart i Hertha posljednji su putnici u četvrtfinale njemačkog Kupa. Posebno je napeto bilo na Olimpijskom stadionu u Berlinu...

Prava se drama odvijala u Berlinu gdje se Hertha dva puta vraćala iz ponora te na koncu nakon boljeg izvođenja penala prošla u četvrtfinale Kupa protiv HSV-a.

Igraj na Bundesligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hertha je povela u 21. minuti kada je poentirao Fabian Reese, međutim, ta je prednost trajala samo deset minuta. Za 1:1 mrežu je zatresao Immanuel Pherai, da bi preokret kompletirao u 43. minuti. Zabio je iz blizine Laszlo Benes.

Reese je svojim drugim pogotkom, uoči početka sudačke nadoknade drugog poluvremena, donio momčadi iz Berlina dodatnih 30 minuta. Ransford-Yeboah Konigsdorffer zabio je za 3:2 HSV-a u 102. minuti, no penale je u 120. minuti domaćinu donio Jonjoe Kenny.

U raspucavanju je svih pet igrača Herthe bilo precizno, dok je jedini tragičar kod HSV-a bio Konigsdorffer u četvrtoj seriji.

U prvoligaškom dvoboju Stuttgart je na domaćem terenu bio bolji od Borussije Dortmund i tako izborio plasman u četvrtfinale.

Nakon prvog poluvremena nije bilo golova, da bi u 55. minuti Serhou Guirassy nastavio sa svojom sjajnom sezonom te pogotkom donio vodstvo svojoj momčadi.

Drugi gol u mreži Borussije stigao je u 78. minuti kada je poentirao Silas na asistenciju Maximiliana Mittelstadta. Rezultat se do kraja nije promijenio.