SP 2023. žene, skupina I, 3. kolo, 07.12.2023, 15:30 h
Crna Gora 25:26 Hrvatska
Hrvatska

Vrlo važna pobjeda: Crna Gora i dalje nema recept za Hrvatsku!

Mihaela Bradovski • četvrtak, 07.12.2023.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u vrlo teškom susretu protiv Crne Gore upisala je pobjedu 26:25. S ovim bodovima Hrvatska ostaje u utrci za prolazom u četvrtfinale...

Obrvanove izabranice upisale su 26:25 pobjedu protiv Crne Gore, identičnim rezultatom kao što su slavile i na Croatia kupu u generalnoj probi za nastup na Svjetskom prvenstvu.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Znalo se da će biti i fizički i psihički vrlo težak dvoboj i tako je i bilo. Hrvatska je bila pod pritiskom, u drugom krugu mora upisati sve pobjede ako želi doći u poziciju izboriti se za prolaz u sljedeću fazu. Crna Gora je s druge strane kao stopostotna došla u drugu fazu i pod manjim pritiskom je ušla u ovaj dvoboj.

Krenulo je vrlo tvrdo i Hrvatska je do prvog pogotka došla tek u petoj minuti, no tu kao da se otvorilo, napravila je seriju 4:0 i povela s 4:1.

Sredinom prvog dijela Crna Gora je uspjela uhvatiti priključak i izjednačiti te se do kraja susreta uglavnom igrala igra lovice, Hrvatska bi povela, a Crna Gora je uspješno odgovarala i nije dopuštala veće odvajanje. Na odmoru je tako bilo 13:13 i odluka je promovirana za drugo poluvrijeme.

U drugi dio Hrvatska je ušla bolje, obrana je funkcionirala odlično i uspjela se odvojiti na 19:14 uz pet vezanih golova, u toj seriji po dva puta su precizne bile Milosavljević i Blažević.

Desetak minuta Hrvatska se održavala na tri-četiri gola prednosti, ali nije uspjela izbjeći nervoznu završnicu.

U napadu je bilo sve više problema i Crna Gora je počela rapidno smanjivati zaostatak. Golovima Grbić i Klikovac smanjila je na 26:25, Milosavljević je imala priliku za plus dva, ali Rajčić je obranila te su Crnogorke dobile u zadnjoj minuti napad za poravnanje. Grbić nije pogodila i Hrvatska je osigurala prvu pobjedu u drugom krugu.

Najefikasnije kod Hrvatske bile su Blažević sa šest golova i Milosavljević s pet, izostao je napadački doprinos Ćamile Mičijević koja je postigla tri gola, ali iz devet pokušaja.

Crnogorke su sredinom prvog dijela ostale bez Marte Batinović koja je čini se zaradila težu ozljedu, no solidno ju je zamijenila Marina Rajčić. Najbolje kod Crne Gore bile su Itana Grbić s pet golova i Jelena Despotović s četiri gola.