Miran dan u Kupu kralja uzburkala mala Arandina izbacivši Cadiz

Mihaela Bradovski • četvrtak, 07.12.2023.

Odigrano je još sedam utakmica Kupa kralja, a za iznenađenje se pobrinula mala Arandina koja je slavila s 2:1 protiv Cadiza...

Athletic Bilbao je bez problema stigao do prolaza u šesnaestinu finala Kupa kralja. Igraoi je kod niželigaša Cayona te je upisao pobjedu 3:0. Već u prvom poluvremenu stigao je do dva gola prednosti zahvaljujući pogocima Asiera Villalibrea, a u 85. minuti Nico Williams samo je postavio konačnih 3:0.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

I Celta je slavila u gostima, ali teže. Svladala je Sestao s 2:1, a prolaz joj je osigurao Anastasios Douvikas golovima u 17. i 78. minuti. U međuvremenu se Sestao vratio autogolom Unaija Nuneza.

Girona je preskočila Orihuelu iako je gubila na poluvremenu 2:1. Niželigaš je uspio doći do preokreta nakon što je Torre doveo goste u vodstvo. U drugom dijelu Girona je zaigrala ozbiljnije i golovima Stuanija (dva), Portua i Valeryja stigla je do pobjede.

Iznenađenje je priredila mala Arandina koja je eliminirala Cadiz. Slavila je s 2:1 golovima Ceesaya i Pesce dok je San Emeterio bio jedini strijelac za Cadiz.