Veliki potop Bayerna u Frankfurtu, uvjerljiva pobjeda Bjelice u debiju

Filip Mihoković • subota, 09.12.2023.

U 14. kolu Bundeslige odigrano je pet susreta s početkom u 15:30 sati. Eintracht Frankfurt je kod kuće nanio težak poraz Bayernu što će ih usporiti u utrci s Leverkusenom za naslov. Nenad Bjelica debitirao je u Bundesligi pobjedom protiv Borussije Mönchengladbach...

U susretu kola, Eintracht Frankfurt je ugostio Bayern München. Bavarci su dolazili kao veliki favoriti s obzirom na to da nisu znali za poraz u Bundesligi ove sezone. S druge strane, Eintracht nije ostvario pobjedu u posljednjih pet susreta u svim natjecanjima i nadali su se preokretu loših rezultata. Na veliko iznenađenje, upravo se to i dogodilo u jednoj nekarakterističnoj utakmici za Bavarce.

Igraj na Bundesligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bayern je loše ušao u susret. U 12. minuti domaćin je načeo mrežu Bayerna golom Omara Marmousha iz odbijanca. U 32. minuti novi pogodak za Eintracht, Dina Ebimbe solo prodorom svladava Neuera za 2:0. Eintracht ne popušta s pritiskom. U 36. minuti Hugo Larsson zabija za 3:0 nakon greške Kimmicha. Nakon trećeg pogotka Bayern se budi.

Nakon višestrukog pritiska na protivničkih 16 metara, Kimmich se iskupljuje za prijašnju grešku sjajnim udarcem izvana za konačnih 3:1 na poluvremenu. Eintracht nije prestao zabijati ni nakon odmora. U 48. minuti Fares Chaibi upošljava Ebimbu za drugi pogodak Francuza u ovom susretu. Marmoush je još jednom asistirao, ovaj puta za Ansgara Knauffa koji zabija u 62. minuti za konačnu pobjedu Eintrachta 5:1.

Bayern je stvarao dobre prilike, no momčad Thomasa Tuchela izgledala je neorganizirano na klizavom terenu. Bavarci su ostali na 32 osvojena boda, zaostajući tri boda za vodećim Leverkusenom koji sutra gostuje u Stuttgartu. Eintracht je na sedmom mjestu na ljestvici s osvojenih 21 bodom.

Drugi susret 14. kola obilježen je lijepim golovima. Relativno mirno prvo poluvrijeme završilo je golom Heidenheima u 42. minuti. Ubačaj Jana-Niklasa Bestea iz slobodnog udarca Jan Schoppner glavom posprema u mrežu. Darmstadt ubrzo nakon odmora odgovara golom Tima Skarkea za izjednačenje. Darmstadt je ostvario i preokret nakon što je njihov ubačaj nespretno pospremio u vlastitu mrežu Lennard Maloney. Nakon preokreta Darmstadta, rezultat je preokrenuo i Heidenheim i to u dvije minute. U dvije identične akcije u 69. i 71. minuti, ubačaj iz kuta uputio je Beste za svoju drugu i treću asistenciju, a oba puta strijelac glavom bio je Patrick Mainka. Ostalo je do kraja susreta 3:2, a Heidenheim izborio važna tri boda kod kuće. Darmstadt je propustio uzeti bodove, te tako ostao pretposljednji na ljestvici s osvojenih devet bodova, dok je Heidenheim na 14. mjestu s 14 bodova.

Zadnjeplasirani Union Berlin ugostio je Borussiju Mönchengladbach. Ovaj susret označio je i debi Nenada Bjelice u Bundesligi. Union je poveo u 24. minuti pogotkom Kevina Vollanda iz jedanaesterca nakon igranja rukom Luce Netza.

Nakon pauze Union je povećao vodstvo golom Benedicta Hollerbacha u 50. minuti. Pobjedu Uniona potvrdio je Mikkel Kaufmann u 75. minuti, a "utješni gol" za goste dao je Alassane Plea u 77. minuti. Bjelica je debitirao važnom pobjedom za Union koji je sada na 15. mjestu s osvojenih deset bodova, dok je Borussija ostala na 16 bodova. Josip Juranović odigrao je svih 90 minuta susreta.

Augsburg nije uspio iskoristiti loš niz Werdera. Niklas Stark u 39. minuti pogodio je mrežu gostiju na asistenciju Marvina Duckscha. Asistent kod prvoga gola Ducksch, u 65. minuti zabio je za konačnu pobjedu Werdera 2:0. Werder je ovom pobjedom skočio na 12. mjesto na ljestvici s 14 bodova, dok Augsburg ostaje na devetom mjestu sa 17 osvojenih bodova, četiri manje od osmoplasiranog Freiburga. Dion Drena Beljo ušao je s klupe u 66. minuti.

Susret Wolfsburga i Freiburga pokazao se kao jedini bez više od jednog pogotka. Prvih 45 minuta proteklo je mirno, bez pravih prilika i kartona. Freiburg je došao do pobjede golom Michaela Gregoritscha nakon 3 uzastopna dodavanja glavom u 74. minuti. Freiburg je tako došao do sva tri boda u gostima, te se sada nalaze na osmom mjestu s 21 bodom. Težak poraz ostavio je momčad Nike Kovača na 16 osvojenih bodova i 11. mjestu na ljestvici.