Hrvatske rukometašice lako s Kamerunom, sve riješeno već u prvih 20 minuta

Branimir Korać • subota, 09.12.2023.

Očekivano neravnopravan dvoboj između Hrvatske i Kameruna u drugom susretu drugog kruga Svjetskog prvenstva. Završilo je 24:15, a dojam je da je Hrvatska mogla birati kolikom će razlikom deklasirati skromne Kamerunke...

Da je u drugoj skupini bila iole jača reprezentacija od skromnog Paragvaja, Kamerun ne bi vidio drugi krug Svjetskog prvenstva. Od Crne Gore je poražen 25:11, Mađarske 39:20, a Švedske 37:13. Protiv Hrvatske je nakon prvog poluvremena bio na putu novog katastrofalnog poraza, ali Ivica Obrvan držao se plana i odmarao glavne igračice u nastavku susreta.

Igraj na utakmice SP-a rukometašica na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kamerunke su povele golom Feudji Vengou, a onda su opstale narednih 20 minuta bez gola. Hrvatska je tu riješila pitanje pobjednika nakon što je pobjegla na ogromnih 14:1.

Tu je već sve bilo poznato i ostatak susreta bio je doslovno odrađivanje posla. Hrvatska je već počela razmišljati o posljednjem i odlučujućem susretu protiv Mađarske.

U drugom dijelu Obrvan je izrotirao cijelu postavu, bilo je tu i neuigranosti, brzopletosti, a druga postava je u razdoblju od 44. do 56. minute ostala bez ijednog postignutog pogotka te su Kamerunke u tom razdoblju skinule i tri sedmerca.

Kamerun je arhiviran i sada slijedi odluka o putniku u četvrtfinale. Hrvatska u posljednjem kolu mora svladati Mađarsku i onda navijati za Švedsku koja ne smije u tom slučaju izgubiti od Crne Gore uz pretpostavku da Švedska bilježi večeras pobjedu protiv Mađarske.

U susretu protiv Kameruna istaknula se Lucija Bešen s 14 obrana i 48 posto obranjenih šuteva. Nitko nije postigao više od tri gola, a tri puta strijelci su bili Sara Šenvald, Lara Burić i Valentina Blažević.