Sportnet

Ljubičić zabio u pobjedi LASK-a, Sučić asistirao u slavlju Salzburga

HINA, Petar Jenjić • subota, 09.12.2023.

Marin Ljubičić i Luka Sučić bili su aktivni u pobjedama svojih ekipa. Ljubičić je zabio u slavlju LASK-a, a Sučić bio asistent u trijumfu Salzburga...

Mladi hrvatski napadač Marin Ljubičić bio je strijelac za LASK u 3:1 gostujućoj pobjedi protiv Austrije iz Lustenaua, dok je reprezentativni veznjak Luka Sučić bio asistent za jedini pogodak RB Salzburga u 1:0 gostujućoj pobjedi protiv Rapida u Beču u susretima 17. kola austrijskog nogometnog prvenstva.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ljubičić je golom u prvoj minuti sudačke nadoknade potvrdio preokret LASK-a u Lustenauu. Domaći su poveli golom Diabyja u 38. minuti, a u nastavku su autogol Boatenga iz 61. te golovi Usora (72) i Ljubičić u 91. preokrenuli rezultat u korist gostiju.

Ljubičić je za LASK ušao u 55. minuti.

Sučić je u 19. minuti susreta u Beču asistirao Oiatkowskom za pobjednički gol Salzburga, a odigrao je čitav susret, dok je Roko Šimić bio na terenu do 75. minute.

RB Salzburg je na vrhu s 39 bodova, pet više od drugog Sturma koji ima susret manje, dok je LASK treći s 32 boda.