SP 2023. žene, skupina I, 5. kolo, 11.12.2023, 18:00 h, Göteborg, Scandinavium Arena
Suci: Mariana Garcia, Maria Ines Paolantoni (Argentina)
Mađarska
Mađarska
23:22(8:11) Hrvatska
Hrvatska

Hrvatska pala u drugom poluvremenu, ništa od četvrtfinala SP-a i OI u Parizu

Branimir Korać • ponedjeljak, 11.12.2023.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija poražena je u posljednjem susretu u skupini drugog kruga Svjetskog prvenstva od Mađarske s 23:22. U drugom poluvremenu potpuno je ostala bez ideje i goriva što su Mađarice iskoristile i odnijele pobjedu...

UKUPNO2208/83

Hrvatska je bila jako blizu pobjedi protiv Mađarske, većim dijelom susreta izgledalo je kao da joj ona ne može pobjeći, međutim na kraju je ipak Mađarska slavila i to u dramatičnom raspletu.

Igraj na utakmice SP-a rukometašica na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Minimalno remi trebao je Hrvatskoj da bi ostala u igri, poraz nije smio doći ni pod razno jer je on ujedno Hrvatsku ostavljao i bez one borbe za deveto mjesto i prolaz u kvalifikacije za Olimpijske igre.

Nitko ne može reći da se igračice Ivice Obrvana nisu borile i da nisu željele, ali jednostavno ovdje je na površinu izašao problem s kojim je Hrvatska doputovala na ovo Svjetsko prvenstvo. Dobar dio igračica ima problema s minutažom u klubu, problema s pauzama zbog ozljede i to je došlo na naplatu u drugom poluvremenu.

U posljednjih 15 minuta kada su Mađarice pronašle nove, svježe snage koje su u punoj snazi i natjecateljskoj formi, Hrvatska teških nogu to nije mogla pratiti. Obrana je postala sporija, u napadu je nastala i mentalna i fizička blokada i Mađarice su se vratile iz velikog minus.

Okidač za povratak Mađarske bilo je isključenje Dejane Milosavljević zbog floppinga, a Mađarska tu s igračicom više postiže tri gola i smanjuje zaostatak.

Dogodilo se to u 45. minuti i Mađarska je dosta brzo smanjila zaostatak na 19:17 što je logično unijelo i nervozu u hrvatske redove.

Hrvatska iz igre nikako nije mogla do pogotka, posljednji je zabila Valentina Blažević u 43. minuti za 18:12, ali do kraja susreta, sva četiri hrvatska pogotka, postigla je Milosavljević sa sedam metara.

50 sekundi prije kraja dotad stopostotna Milosavljević imala je sedmerac za poravnanje na 23:23, ali iznimno raspoložena Böde-Biro obranila je taj pokušaj i Mađarice su do kraja susreta imale kontrolu i odnijele pobjedu.

U hrvatskim redovima Tea Pijević skupila je deset obrana, ali uglavnom u prvom poluvremenu, Milosavljević je zabila osam golova, a po četiri su dodale Katarina Ježić i Ćamila Mičijević.

U mađarskom sastavu Blanka Böde-Biro skupila je 13 obrana, a devet golova postigla je Kattrin Klujber.