Sassuolo vodio Erlićevim golom do 94. minute, Cagliari ipak slavio

Branimir Korać • ponedjeljak, 11.12.2023.

Odigrana su posljednja dva susreta 15. kola Serie A. Cagliari je kod kuće bio bolji od Sassuola dok su Empoli i Lecce remizirali...

Drugi put ove sezone Cagliari je upisao pobjedu golovima u sudačkoj nadoknadi. Protiv Frosinonea je slavio s 4:3 nakon što je gubio 3:0, a dvostruki strijelac u sudačkoj nadoknadi tada je bio Pavoletti.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pavoletti je i protiv Sassuola zabio u sudačkoj nadoknadi, u 99. minuti pogodio je za 2:1 i pobjedu Ranierijeve momčadi.

Nitko ove sezone nije zabio više golova u sudačkoj nadoknadi od Pavolettija, a i Cagliari je u samom vrhu lige po broju golova nakon 90. minute.

Inače počelo je odlično za Sassuolo koji je poveo već u sedmoj minuti poveo, Armand Lauriente je ubacio, a hrvatski reprezentativac Martin Erlić glavom je poslao loptu u mrežu.

Problemi za Sassuolo počeli su kada je Ruan Tressoldi u 63. minuti zaradio drugi žuti karton i ostavio svoju momčad s igračem manje.

Cagliari je krenuo po poravnanje i došao do njega ui 94. minuti pogotkom Gianluce Lapadule kojem je to prvi pogodak u Serie A nakon više od dvije i pol godine, posljednji je postigao 2021. godine u dresu Beneventa.

Proslavili su domaćini povratak u utakmicu, ali nisu se zadovoljili samo bodom i u 99. minuti pogotkom Leonarda Pavolettija došli su do potpunog preokreta i sva tri boda. Erlić je kod gostiju odigrao svih 90 minuta.

U susretu koje je odigran u ranijem terminu Empoli i Lecce remizirali su 1:1. U zanimljivom dvoboju gosti su prvi došli do pogotka, ali domaćin je ipak upisao remi.

U 64. minuti Lecce je preko Lamecka Bande uz očajnu reakciju domaćeg vratara, kojem lopta prolazi kroz noge nakon udarca s više od 20 metara, stigao do prednosti, međutim sedam minuta kasnije Hamza Rafia nesretno nakon ubačaja skreće loptu u svoju mrežu za konačnih 1:1.

Marin Pongračić odigrao je cijelu utakmicu za goste.