Šveđanke pobjedom protiv Crne Gore potvrdile prvo mjesto u skupini

HINA, Mihaela Bradovski • utorak, 12.12.2023.

Okončan je drugi krug natjecanja na Svjetskom prvestvu za rukometašice. Švedska je pobjedom nad Crnom Gorom osigurala prvo mjesto...

U posljednjoj utakmici skupine I drugog kruga natjecanja na Svjetskom prvenstvu rukometašica, u kojoj je igrala i Hrvatska, Švedska je u izravnom susretu za prvo mjesto u Goteborgu svladala Crnu Goru s 32:25 (15:9).

Igraj na utakmice SP-a rukometašica na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nathalie Hagman i Jamina Roberts su s po šest golova predvodile Švedsku, dok je Jelena Despotović postigla također šest pogodaka za Crnu Goru.

Švedska je tako osvojila prvo mjesto u skupini s maksimalnih 10 bodova, Crna Gora je ostala druga sa šest, koliko je sakupila i treća Mađarska, koja je u dramatičnom dvoboju ranije u ponedjeljak nadigrala Hrvatsku s 23:22, dok je Hrvatska ostala četvrta s pet bodova. Na dnu su Senegal s tri i Kamerun bez bodova.

Švedska će tako u četvrtfinalu u srijedu u Herningu igrati protiv Njemačke koja je završila na drugom mjestu u skupini III nakon što je u posljednjem dvoboju u toj skupini izgubila od Danske s 28:30 (13:15). Crna Gora će, pak, igrati protiv Danske.

U prva dva četvrtfinala u utorak će u Trondheimu igrati Francuska - Češka i Nizozemska - Norveška.