SP 2023. žene, nokaut faza, četvrtfinale, 13.12.2023, 17:30 h
Švedska
Švedska 27:20 Njemačka
Njemačka

Švedska puno lakše od očekivanja do polufinala, Njemice se nisu pojavile u prvom poluvremenu

Mihaela Bradovski • srijeda, 13.12.2023.

Reprezentacija Švedske izborila je prolaz u polufinale Svjetskog prvenstva. U četvrtfinalu Švedska je igrala porotiv Njemačke i uvjerljivo slavila s 27:20...

I nakon četvrtfinala Šveđanke ostaju stopostotne. Odigrale su još jednu sjajnu utakmicu, svoju najimpresivniju u dosadašnjem dijelu Prvenstva i potpuno su nadigrale vrlo neugodnu Njemačku.

Igraj na utakmice SP-a rukometašica na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Izabranice Tomasa Axnera savršeno su koristile domaći teren do nokaut faze, no protiv Njemačke su i u danskom Herningu odmah stvorile visoku razliku i već u prvom poluvremenu riješile su pitanje pobjednika i putnika u polufinale.

Briljantan ulazak u utakmicu Šveđanki koje su krenule s čak 7:0, Njemačka je tek u 15. minuti postigla prvi pogodak i to jedini pogodak na susretu za Emily Bölk.

Bilo je već tada jasno da će Njemicama trebati pravo čudo za povratak u susret jer Švedska je puna samopouzdanja zbog dosadašnjih igara i rezultata, a iza sebe je imala više od šest i pol tisuća navijača.

Do odlaska na odmor prednost Švedske je narasla i igračice su u svlačionicu otišle sa 16:6.

U drugom poluvremenu Njemačka je izgledala bolje, ali ne i dramatično bolje, uspjela je smanjiti zaostatak do 22:18 u 54. minuti, no više zbog opuštanja Šveđanki nego zbog neke svoje bajne igre.

Ipak, da ne bio bilo neke neugodnosti u posljednjim minutama, Švedska je kreirala seriju 4:0 i mirno dovršila posao.

Najbolje u švedskim redovima bile su Johanna Bundsen s 15 obrana te s po pet golova Olivia Mellegard, Linn Blohm, Nathalie Hagman i Jamina Roberts. Kod Njemačke Sarah Wachter upisala je 13 obrana, a niti jedna igračica nije postigla više od četiri pogotka koliko su zabile Amelie Berger, Alina Grijseels i Viola Leuchter.

Njemačka tako ide u polufinale gdje će igrati protiv Francuske.