Moro poveo Bolognu do pobjede, Inter lako slavio u Rimu

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 17.12.2023.

Nikola Moro upisao se među strijelce u pobjedi Bologne protiv Verone. U utakmici dana Inter je slavio kod Lazija...

Nogometaši Intera povećali su svoju prednost na vrhu ljestvice talijanskog prvenstva na četiri boda ispred drugog Juventusa sigurnom 2:0 (1:0) gostujućom pobjedom protiv ove sezone mediokritetskog Lazija u Rimu.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Inter je do prednosti stigao pred kraj prvog poluvremena kada je Lautaro u 40. minuti iskoristio katastrofalnu pogrešku Marušića koji je u pokušaju vraćanja lopte svom vrataru Provedelu idealno proigrao najboljeg strijelca lige koji je takav poklon spremno pretvorio u pogodak.

Pitanje pobjednika riješeno je u 66. minuti kada se Thuram odlično snašao u suparničkom kaznenom prostoru i poslao još jednu loptu iza leđa Provedela.

Toma Bašić ostao je na klupi Lazija.

Vodeći Inter sada ima 41 bod, četiri više od drugog Juventusa, a devet više od gradskog rivala Milana. Lazio je tek 11. sa 21 bodom, koliko ima i 10. Monza.

Hrvatski veznjak Nikola Moro bio je strijelac prvog pogotka za Bolognu u 2:0 (1:0) domaćoj pobjedi protiv Rome u susretu 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Moro, koji je igrao do 75. minute, doveo je svoju momčad u vodstvo u 37. minuti preciznim udarcem sa 12 metara nakon prizemnog ubacivanja Ndoyea. To je drugi Morin pogodak u sezoni.

Početkom nastavka Kristiansen je u 49. minuti u vlastitu mrežu skrenuo ubačaj Fergusona za konačnih 2:0.

Ovom pobjedom Bologna je skočila na četvrto mjesto sa 28 bodova, jednim više od petog Napolija i šeste Fiorentine, odnosno tri više od sedme Rome.

Ranije u nedjelju su se nogometaši Fiorentine bodovno izjednačili s Napolijem teško izborenom 1:0 (0:0) domaćom pobjedom protiv predzadnje Verone. Jedini gol na utakmici postigao je Beltran u 78. minuti. Gosti iz Verone propustili su na samom startu utakmice realizirati i kazneni udarac. Josip Brekalo ostao je na klupi Fiorentine.

Hrvatski reprezentativni stoper Martin Erlić odigrao je čitav susret za Sassuolo u 2:2 (0:1) remiju na gostovanju kod Udinesea te je na njemu napravjen prekršaj nakon kojega je isključen domaći igrač Payero u 59. minuti kod rezultata 2:0 za Udinese. Domaće su u vodstvo doveli Lucca (36) i Pereyra (55), ovaj drugi probivši se pored Erlića u 16-ercu, a važan bod Sassuolu spasio je Berardi (75-11m, 88-11m) s dva pogotka s bijele točke. Sassuolo je 15. sa 16 bodova, tri više od 17. Udinesea.

U prvoj utakmici dana Milan je kod kuće sa 3:0 (2:0) pobijedio Monzu. Milan je poveo u trećoj minuti pogotkom Reijndersa, na 2:0 je u 41. minuti povećao Simić. Milan zaključio pobjedu u 76. minuti, a strijelac je bio Okafor. Mirko Marić ušao je u igru za Monzu u 54. minuti.