Cedevita Olimpija unatoč odličnom Matkoviću i dalje bez ijedne pobjede, 12. poraz nanio joj Bešiktaš

Mihaela Bradovski • srijeda, 20.12.2023.

Cedevita Olimpija jedina je momčad Eurokupa bez ijedne pobjede. Na omjeru je 0-12, a 12. poraz upisan je protiv Bešiktaša...

Cedevita Olimpija odavno je otpala iz igre za prolazak u sljedeću fazu natjecanja u Eurokupu, ali ne želi završiti sezonu bez ijednog poraza. Novi poraz upisan je u Ljubljani protiv Bešiktaša.

Igraj na utakmice Eurokupa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nije to bio uvjerljiv poraz, Cedevita Olimpija se borila, uspjela se u završnici serijom 9:0 vratiti na samo tri poena zaostatka, ali nije izdržala.

Imala je dva napada za približavanje, nije ih iskoristila, a kada je minutu i 20 sekundi prije kraja Jonah Mathews uhvatio skok u napadu i povisio na 84:78, susret je prelomljen na stranu gostiju.

Kod Bešiktaša istaknuli su se Agustin Delgado s 19 poena i 12 skokova, a Jonah Mathews dodao je 18 poena i pet asistencija.

U domaćem sastavu Karlo Mattković je za 37 minuta ubacio 22 poena (7/11 za dva, 1/2 za tri, 5/8 slobodna) uz pet skokova. Justin Cobbs upisao je 19 poena uiz osam asistencija.