Forsberg nakon oproštajne utakmice: 'Ovo je trenutak o kojem sanjate'

Filip Mihoković • srijeda, 20.12.2023.

Završila je saga Emila Forsberga u Leipzigu. Šveđanin je protiv Werdera odigrao svoju posljednju utakmicu za njemački klub, a karijeru će nastaviti u MLS-u...

Šveđanin je prikladno pogotkom okrunio svoj boravak u Bundesligi, donijevši preokret vlastitoj momčadi u pobjedi 3:1 protiv Hoffenheima u svom posljednjem nastupu pred domaćim navijačima. Utakmica je bila izjednačena i igrom i rezultatom (1:1) kada je u stilu jokera s klupe u 66. minuti ušao u igru Emil Forsberg. Forsberg je prvo zabio za vodstvo u 70. minuti, da bi četiri minute kasnije asistirao Mohamedu Simakanu za potvrdu pobjede.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Odmah po završetku susreta, pobjednik je službeno objavio da će Forsberg od siječnja karijeru nastaviti u New York Red Bullsima. Uistinu se radi o kraju ere u Leipzigu, s obzirom na to da se Šveđanin nalazi na drugom mjestu ljestvice ukupnih nastupa za Leipzig s 324 natjecateljske utakmice. U tom periodu zabio je 71 pogodak, te upisao 69 asistencija, a nakon završetka susreta, kapetan Leipziga bio je svladan emocijama:

"Ovo je trenutak o kojem sanjate."

Svoju posljednju utakmicu u dresu Leipziga odigrao je u Bremenu protiv Werdera.

Kapetan je odigrao prvih 66 minuta susreta, a ponovno je sudjelovao pri postizanju pogotka, inicirajući akciju u početku. Ipak je na kraju Šveđanin bio nezadovoljan rezultatom nakon što igrači Leipziga nisu izdržali pritisak Werderovih igrača. Susret je okončan remijem 1:1, a Forsberg tijekom utakmice nije razmišljao o njenom značaju za njega samoga:

"Nikako nisam razmišljao o tome da će mi ovo biti posljednja utakmica za Leipzig. Apsolutno sam želio pobjedu i ugodan početak zimske stanke", priznavši pritom da je "malo ljut" zbog remija.

Nakon povratka u Sasku, Šveđanin se u uskom krugu momčadi oprostio od kluba. Dobio je pohvale sa svih strana, a svoj boravak u Leipzigu zaključio je riječima "A sada je gotovo."