Erlić skrivio penal, Badeljeva Genoa preokretom do pobjede

Petar Jenjić • petak, 22.12.2023.

Odigrane su dvije utakmice 17. kola talijanske Serie A u kojima su dvije gostujuće ekipe uzele pobjede. Genoa je slavila kod Sassuola, a Lazio kod Empolija...

Nogometaši Lazija vratili su se pobjedama. Na gostovanju kod Empolija stigli su do sedmog slavlja sezone, a za to im je bio dovoljan po jedan pogodak u svakom poluvremenu.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Lazio je poveo u devetoj minuti nakon velike gužve i nekoliko blokiranih udaraca. Najbolje se snašao Matteo Guendouzi koji je pospremio loptu u gol.

Ogroman peh za Rimljane su čak dvije ozljede u prvih 25 minuta. Prvo je igru napustio Ciro Immobile, a zatim i Luis Alberto. Do kraja poluvremena nije se mijenjao rezultat.

U prvom pokušaju prema golu Empolija u drugom poluvremenu, Lazio je stigao do gola, a loptu je, nakon dvije obrane domaćeg vratara, u mrežu skrenuo Mattia Zaccagni.

Nakon četiri utakmice bez pobjede, Genoa se vratila uspješnim rezultatima. Do petog slavlja sezone stigla je na gostovanju kod Sassuola rezultatom 2:1.

Sassuolo je do vodstva stigao u 28. minuti kada je kontru istrčao Armand Lauriente i nesebično ostavio za Andreu Piamontija koji poentira za 1:0.

Gosti su poravnali u drugom dijelu. Nakon jednog kornera glavom je loptu skrenuo Koni De Winter, ona je pogodila Martina Erlića u ruku, a sudac je dosudio penal. Siguran je s 11 metara bio Albert Gudmundsson.

Gudmundsson je bio asistent u 88. minuti kada je proigrao Caleba Ekkubana, a on zatresao mrežu za svoj prvi gol još od završnice prošle sezone.

Milan Badelj igrao je za goste do 74. minute, Erlić je odigrao cijeli susret za domaće.