Real vrlo uvjerljiv kod Joventuta, još jedna Hezonjina kvalitetna utakmica

Branimir Korać • subota, 23.12.2023.

U 15. kolu španjolskog prvenstva madridski Real upisao je pobjedu protiv Joventuta 101:73. Mario Hezonja kod Reala i Ante Tomić kod Joventuta bili su među najučinkovitijima...

Real iz utakmice u utakmicu potvrđuje status najdominantnije europske momčadi ove sezone. Nova pobjeda upisana je u španjolskom prvenstvu protiv Joventuta čime su Madriđani stigli do omjera 14-1.

Igraj na utakmice Lige Endese na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Joventut je u ovaj susret ušao s tri vezane prvenstvene pobjede, ali nije imao šanse, Real je već do poluvremena bio skoro na 20 poena razlike i pitanje pobjednika je brzo riješeno.

Gosti su bili atraktivni i učinkovito te su lakoćom došli do pobjede 101:73 uz minimalan utrošak energije.

U redovima Reala istaknuli su se Džanan Musa s 15 poena i Mario Hezonja s 14 poena (1/2 za dva, 4/6 za tri) i šest skokova.

Kod Joventuta Andrew Andrews upisao je 11 poena i pet skokova, a po deset poena dodali su Andres Feliz i Ante Tomić (5/14 za dva, devet skokova, tri asistencije. Michael Ružić za 24 minute ubacio je pet poena (1/1 za dva, 1/3 za tri) uz dva skoka.