Sedma nositeljica zaustavila Leu Bošković na kraju kvalifikacija u Canberri

Branimir Korać • ponedjeljak, 01.01.2024.

Hrvatska tenisačica Lea Bošković zaustavljena je na posljednjoj prepreci u kvalifikacijama Challengera u Canberri. Svladala ju je Katherine Sebov....

Dva sata i 20 minuta Lea Bošković borila se za pobjedu protiv Katherine Sebov, ali ipak nije uspjela. Poražena je u tri seta, u prva dva seta igralo se dosta ravnopravno, ali u trećem je Sebov bila uspješnija, Bošković je tu uhvatila tek jedan gem.

Igraj na mečeve turnira u Canberri na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Imala je Bošković priliku u prvom setu u kojem je povela s 3:1, no odmah je Sebov uzvratila i u završnici seta još jednim breakom stekla je prednost i uzela set sa 7:5.

Drugi set donio je samo jedan break i to u četvrtom gemu, povela je Bošković 3:1, međutim ovaj put je zadržala prednost. U završnici je Sebov došla do 15:40 i prilike za povratak u set, ali Bošković se spasila i izborila treći set.

Tamo je izgubila sve svoje servis gemove i tako upisala poraz.

Sebov je tako izborila prolaz u glavni ždrijeb dok Bošković još eventualno može proći kao lucky loser u slučaju nekih nepredviđenih odustajanja.