Lagana pobjeda Ružić na startu turnira na Tajlandu

Petar Jenjić • utorak, 02.01.2024.

Do pobjede na početku sezone stigla je i Antonia Ružić koja nastupa u Nonthaburiju na Tajlandu. U dva seta bila je bolja od latvijske predstavnice...

Nakon što je prošlu godinu zaključila osvajanjem 25 tisuća dolara vrijednog turnira u Monastiru, Antonia Ružić pobjedom je krenula i u novu natjecateljsku sezonu.

Igraj na WTA Auckland na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatska tenisačica nastupa na Tajlandu, 50 tisuća dolara vrijednom turniru u Nonthaburiju, gdje je za protivnicu u prvom kolu imala Dianu Marcinkevicu, trenutno 309. tenisačicu svijeta.

Ružić, 65 mjesta bolje plasirana od protivnice, nije imala problema doći do pobjede. Nakon 63 minute provedene na terenu slavila je sa 6:0, 6:3. u njihovom prvom međusobnom dvoboju.

U cijelom meču Ružić nije dopustila nijednu break šansu protivnici, a iskoristila je četiri od osam prilika na servis Latvijke koja je ostala bez prave šanse da nešto napravi.

U meču osmine finala hrvatska tenisačica tek treba saznati protivnicu. To može biti Sohyun Park iz Južne Koreje ili Aoi Ito iz Japana.