Maccabi serijom u završnici slomio Monaco, Partizan lako protiv fenjeraša

Branimir Korać • srijeda, 03.01.2024.

Odigrano je pet susreta 18. kola Eurolige, a gosti su odnijeli samo jednu pobjedu. U gostima je bila uspješna Crvena zvezda u Istanbulu dok su ostali domaćini upisali pobjede....

Vrlo zanimljiv dvoboj odigran je u Beogradu gdje je Maccabi ugostio Monaco i upisao pobjedu 93:83. Monacov niz od dvije pobjede je prekinut, a Maccabi je potvrdio dobru formu pobjedom u ovom dvoboju. Tri i pol minute prije kraja susreta na semaforu je stajalo 78:73, no onda je krenula serija domaćina 11:0 za manje od dvije minute i pobjednik je riješen.

Igraj na utakmice Eurolige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kod Maccabija istaknuli su se Bonzie Colson s 27 poena i pet skokova te s po 12 poena Lorenzo Brown (pet skokova, pet asistencija) i Wade Baldwin (šest asistencija). Kod Monaca Mike James ubacio je 27 poena (6/10 trica) uz sedam asistencija dok je Alpha Diallo dodao 20 poena.

Olympiakos je nastavio niz pobjeda slaveći kod kuće protiv Armanija sa 79:74. Gotovo tri minute prije kraja susreta Shabazz Napier izjednačio je na 74:74, međutim do kraja susreta gosti nisu ubacili niti poen, Olympiakos je ubacio pet i otišao do pobjede. Sva četiri šuta gostiju do kraja susreta bila su neprecizna i sva četiri bila su za tri poena.

Kod Olympiakosa istaknuli su se Alec Peters sa 16 poena i šest skokova, Nikola Milutinov s 13 poena te Moustapha Fall s 12 poena, šest skokova i šest asistencija. Kod poraženih po 14 poena upisali su Napier (pet asistencija) i Diego Flaccadori.

ASVEL i dalje ne može do pobjede, ostao je na samo dvije i čvrsto drži posljednju poziciju. U Beogradu protiv Partizana nije imao nikakve šanse, domaćin je slavio 90>:77, a već uoči posljednje dionice vodio je s plus 24.

Kod Partizana najefikasniji bili su Kevin Punter s 22 poena i Danilo Anđušić s 15. Jaleen Smith za 19 minuta upisao je četiri poena (2/3 za dva, 0/2 za tri) uz dva skoka. Kod gostiju Mike Scott upisao je 24 poena uz deset skokova, a Edwin Jackson dodao je 11 poena.

Alba je u završnici susreta u Kaunasu potpuno pala i upisala je poraz 77:71. Dvije i pol minute prije kraja povela je 71:70, ali to su joj bili posljednji poeni na susretu.

U debiju Andree Trinchierija na klupi Žalgirisa, domaćina su predvodili Keenan Evans s 13 poena i pet asistencija te Tomas Dimša s 12 poena i pet skokova. Kod Albe Johannes Thiemann ubacio je 17 poena, a Matteo Spagnolo dodao je 15 poena i pet skokova.

Crvena zvezda je odigrala vrlo dobru utakmicu u Istanbulu i upisala važnu pobjedu protiv Fenerbahčea 85:76. Posljednja dionica bila je ključna, nju je Zvezda riješila u svoju korist i stigla do bitne pobjede.

Joel Bolomboy bio je posebno raspoložen s 24 poena i šest skokova, a Rokas Giedraitis dodao je 19 poena i sedam skokova. Prve euroligaške minute odigrao je talentirani Nikola Topić i upisao po četiri poena i asistencije. Kod Fenera Nigel Hayes-Davis ubacio je 21 poen uz devet asistencija, a Scottie Wilbekin dodao je 14 poena.