Barcelona nanijela poraz Real Madridu, vrlo dobra partija Hezonje

Petar Jenjić • srijeda, 03.01.2024.

Odigrane su četiri utakmice 18. kola košarkaške Eurolige. Posebno se izdvajaju tijesna pobjeda Baskonije protiv Panathinaikosa, kao i slavlje Barcelone protiv Real Madrida...

Nakon dva uzastopna poraza košarkaši Valencije vratili su se euroligaškim pobjedama. Na domaćem terenu stigli su do okruglo desetog slavlja sezone nakon što su s 93:88 bili bolji od Anadolu Efesa.

Igraj na Euroligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Po 15 poena u dresu Valencije ubacili su Chris Jones (šest asistencija) i Brandon Davies (sedam skokova). Goste je predvodio Shane Larkin s 20 koševa i pet asistencija.

U odličnoj formi nastavlja igrati Virtus Bologna koja je kao domaćin bila bolja od Bayerna rezultatom 85:83. Domaćinu je ovo 13. pobjeda sezone, dok su Bavarci sada na omjeru 8-10.

Tornike Šengelia s 18 koševa i pet skokova predvodio je Virtus do pobjede. Za novi klub nastupio je i Ante Žižić koji je ubacio jedan koš (slobodna bacanja 1/2) i tome dodao tri skoka za 12 i pol minuta u igri.

Najbolji je kod Bayerna bio Carsen Edwards s 22 koša, a bez poena ostao je Danko Branković za šest minuta u igri. Skupio je dva skoka.

Codi Miller-McIntyre junak je Baskonije koja je na domaćem terenu svladala Panathinaikos 75:73. Naturalizirani bugarski košarkaš zabio je u zadnjoj sekundi za ukupno desetu pobjedu ove sezone španjolske momčadi.

Chima Moneke s 20 koševa i 13 skokova predvodio je Baskoniju, Kendrick Nunn s 25 poena i šest skokova bio je najbolji kod grčke ekipe.

Košarkaški El Clasico otišao je na stranu Barcelone koja je na domaćem parketu bila bolja od Real Madrida 83:78 i tako mu nanijela tek drugi poraz ove sezone u Euroligi, a treći ukupno.

Sjajan je u slavlju Barcelone bio Jan Vesely s 27 poena, dok je Džanan Musa s 19 koševa predvodio gostujući sastav.

Vrlo dobro odigrao je i Mario Hezonja koji je susret zaključio sa 16 koševa (2/4 za dva, 4/9 za tricu), pet skokova i dvije asistencije za 29 minuta u igri.