Moharrami odradio drugo poluvrijeme u pobjedi Irana protiv Burkine Faso

Branimir Korać • petak, 05.01.2024.

I dok klubovi nastavljaju s obavezama ili se pripremaju za nastavak sezone, reprezentacije Azije i Afrike pripremaju se za kontinentalna natjecanja.

Iran i Burkina Faso danas su odigrali prijateljsku utakmicu u sklopu priprema za nastup na Azijskom kupu i Afričkom kupu nacija. Iranci su bili uspješniji i slavili su s 2:1.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pogotke za Iran postigli su Portov napadač Mehdi Taremi i Omid Ebrahimi, iskusni veznjak katarskog Shamala.

Jedini pogodak za Burkinu Faso, ujedno vodeći u 16. minuti, postigao je napadač čečenskog Ahmata Mohamed Konate.

Prvo poluvrijeme na travnjaku je proveo Dinamov desni bek Sadegh Moharrami koji je izašao na poluvremenu kada je iranski izbornik promijenio kompletnu postavu.

Inače, Iran će na Azijskom kupu biti u skupini C gdje su još i Ujedinjeni Arapski Emirati, Hong Kong i Palestina.

Burkina Faso u skupini D Afričkog kupa nacija ima drušptvo u Alžiru, Mauritaniji i Angoli.