Zimski sportovi

Vlhova slavila u Kranjskoj Gori, Popović velikom pogreškom pala na 11. mjesto

Mihaela Bradovski • nedjelja, 07.01.2024.

Petra Vlhova pobjednica je slalomske utrke u Kranjskoj Gori. Vlhova je odradila dobru drugu vožnju i ušla u cilj s velikom prednosti, a Leona Popović nije izdržala i pogreškom u donjem dijelu staze pala je s druge na 11. poziciju...

Leona Popović ipak nije uspjela zadržati visok plasman i završiti na postolju u Kranjskoj Gori. Nakon što je bila druga u prvoj vožnji, u drugoj je bila u igri za postolje sve do završnice kada je napravila veliku pogrešku, izgubila puno na vremenu i utrku završila na 11. mjestu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Šteta jer je Popović bila na najboljem putu da u cilj uđe kao prvoplasirana i tako osigura mjesto na postolju, ali ipak nije uspjela. U prvoj vožnji pogriješila je praktički na ulasku u cilj, ovaj put nekoliko vratara ranije.

Taj pad u prvoj vožnji ostavio je traga i Leona je osjećala bolove u koljenu nakon toga, ostaje za vidjeti koliko je velika šteta i hoće li morati na pauzu.

U drugoj vožnji nastupila je i Zrinka Ljutić, ali nije došla do cilja. I u prvoj vožnji je imala veliku pogrešku koja ju je dovela na rub neprolaska u drugu vožnju, a u drugoj vožnji je promašila vrata i nije dovršila posao.

Pobjedu je odnijela Petra Vlhova koja je bila najbolja u prvoj vožnji, a na kraju je slavila sa 72 stotinke prednosti nad drugoplasiranom Lenom Dürr.

Senzacionalna treća bila je Amerikanka AJ Hurt koja je s brojem 38 bila 16. u prvoj vožnji pa doskijala do postolja.