Torino uz pogodak Vlašića do uvjerljive pobjede nad Napolijem

Branimir Korać • nedjelja, 07.01.2024.

Odigrana su tri susreta 19. kola Serie A, a Milan, Torino i Lazio upisali su pobjede. U pobjedi Torina protiv Napolija, strijelac je bio Nikola Vlašić...

Torino je produbio krizu Napolija svladavši ga s 3:0. Ovo je četvrta utakmica uaredom u kojoj Napoli nije došao do pogotka i četvrta utakmica zaredom u kojoj je ostao bez pobjede.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mirisalo je na probleme za Napoli s obzirom da je u lošoj formi i osim toga ostao i bez Osimhena i Anguisse koji su otputovali na pripreme uoči Afričlkog kupa nacija.

Torino je igrao dobro i poveo je u završnici prvog dijela kada je Antonio Sanabria poslao loptu u mrežu.

Susret je odlučen početkom drugog dijela. Prvo je Mazzocchi u 50. minuti zaradio izravni crveni karton zbog vrlo ružnog i opasnosg starta, a onda je Nikola Vlašić dvije minute kasnije pogodio za 2:0.

U 66. minuti Buongiorno je samo postavio konačnih 3:0.

Vlašić je odigrao dobru utakmicu, a u 90. minuti zamijenio ga je Karamoh.

Milan je lakoćom stigao do pobjede u gostima kod Empolija slaveći s uvjerljivih 3:0.

Već u prvih pola sata obavljen je dobar dio posla, Ruben Loftus-Cheek i Olivier Giroud odsveli su Milan do vodstva 3:0.

Da ne bi bilo nekakve drame u završnici pobrinuo se Chaka Traore koji je u 86. minuti povisio na 3:0.

Vrijednu pobjedu upisao je Lazio koji je slavio kod Udinesea s 2:1. Na odmoru je na semaforu stajalo 1:0 za goste da bi u 59. minuti Walace izjednačio.

Pobjedu gostima donio je Matias Vecino golom u 76. minuti.

Toma Bašić na jednoj i Antonio Tikvić na drugoj strani bili su promatrači s mlupe.