Fiorentina prvi polufinalist Kupa, Morina Bologna pala nakon penala

Petar Jenjić • utorak, 09.01.2024.

Nogometaši Fiorentine prvi su polufinalist talijanskog Kupa. Viole su na domaćem terenu bile bolje od Bologne nakon izvođenja penala...

Odigrano je prvo četvrtfinale talijanskog Kupa. Fiorentina je u Firenci bila domaćin Bologni, nakon 120 minuta igre nije bilo pogodaka pa su se pucali penali. Uspješnije su s 5:4 bile Viole koji su drugu godinu zaredom izborile plasman među četiri najbolja.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najveću šansu u prvom dijelu Bologna je imala u 34. minuti kada se za udarac unutar kaznenog prostora izborio Joshua Zirkzee, ali pogodio je gredu. Bila je to ujedno i najveća šansa kroz prvo poluvrijeme.

U 66. minuti dobra šansa za Bolognu i Lewisa Fergusona, ali njegov je udarac obranio Oliver Christensen. U samom finišu sudačke nadoknade priliku za Fiorentinu imao je Lucas Martinez Quarta, ali njegov udarac glavom sjajno je obranio Lukasz Skorupski.

Ni u dodatnih 30 minuta nije bilo promjene rezultata pa se išlo na penale. Ključnim se pokazala peta serija kada je igrač Bologne Stefan Posch pucao preko gola, a Maxime Lopez pogodio za pobjedu.

Fiorentina je šest puta osvojila Kup, a posljednji 2001. godine. Bologna je dva puta trijumfirala u ovom natjecanju, ali zadnji je stigao prije točno 50 godina.

Josip Brekalo nije igrao za Viole, a Nikola Moro je ušao u igru u 87. minuti.