Bogdanović prvo ime Pistonsa u novom porazu, Minnesota lako do pobjede na Floridi

Branimir Korać • srijeda, 10.01.2024.

Noćas je odigrano pet susreta u NBA ligi, a Bojan Bogdanović nastavio je s Pistonsima nizati poraze. Otkako se vratio nakon ozljede, samo jednom je upisao pobjedu...

Detroit Pistonsi nastavili su nizati poraze i upisali su već 34. ovosezonski. Trenutno su na očajnom omjeru 3-34, jednostavno su vrlo loši, a novi poraz stigao je kod kuće protiv Sacramento Kingsa sa 131:110.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pomalo je nevjerojatno da je Detroit dobio prvu četvrtinu s 47:29 pa upisao takav poraz, naredne tri pripale su Kingsima s čak 102:63.

Bojan Bogdanović bio je prvo ime Pistonsa s 26 poena (6/7 za dva, 4/7 za tri, 2/3 slobodna), pet skokova i tri ukradene lopte. Jaden Ivey dodao je 22 poena i šest asistencija, a Jalen Duren 16 poena i deset skokova.

Kod pobjednika Domantas Sabonis upisao je 37 poena, deset skokova i 13 asistencija. Keegan Murray dodao je 32 poena i pet skokova, De'Aaron Fox 26 poena, a Malik Monk 20 poena i devet asistencija.

Orlando je bez Franza Wagnera kod kuće poražen od Minnesote sa 113:92. Vrlo uvjerljiv gost, već na poluvremenu bilo je 67:37 i riješeno pitanje pobjednika.

Kod Minnesote Karl-Anthony Towns ubacio je 28 poena uz šest skokova, Rudy Gobert 21 poen uz 12 skokova, Naz Reid 13 poena uz deset skokova te Mike Conley s 11 poena i deset asistencija. Kod Magica Moritz Wagner ubacio je 21 poen uz osam skokova, a Jalen Suggs 20 poena uz pet skokova.

Memphis će do kraja sezone biti bez Ja Moranta, ali to ga nije poremetilo i unatoč tome slavio je u gostima kod Dallasa sa 120:103. Nikakve neizvjesnosti nije bilo, gost je bio bolji i zasluženo slavio.

Desmond Bane predvodio je pobjednika s 32 poena i devet skokova, a Marcus Smart dodao je 23 poena. Xavier Tillman s 14 poena i 11 skokova dao je impuls s klupe. Kod Dallasa Kyrie Irving imao je 33 poen i osam skokova, a Luka Dončić 31 poena, šest skokova i šest dodavanja.

Drama u Los Angelesu i na kraju pobjeda Lakersa protiv Raptorsa 132:131. Čovjek odluke bio je Anthony Davis koji je ubacio deset poena u posljednjoj minuti. Domaćin je imao mirnu ruku s linije slobodnih bacanja i na kraju slavio. Gosti su na kraju bili nezadovoljni sudačkim kriterijem, primjerice oni su ispucali 13 slobodnih bacanja, a Lakersi 36. Samo Davis šutirao je njih 14.

Davis je upisao 41 poen uz 11 skokova, a LeBron James 22 poena uz 12 asistencija. Kod poraženih Scottie Barnes imao je 26 poena i šest asistencija, Pascal Siakam 25 poena, a RJ Barrett 23 uz deset skokova.

Knicksi su lako slavili protiv Blazersa uz 23 poena OG Anunobyja, a Jerami Grant s 21 poenom predvodio je goste.