Celticsi slavili u utakmici najboljih ekipa, Thunder nastavlja s dobrim igrama

Petar Jenjić • četvrtak, 11.01.2024.

Sinoć je na NBA parketima odigrano još šest utakmica, a njih tri otišle su u produžetke. Najzanimljivije bilo je u Bostonu gdje su Celticsi svladali Minnesota Timberwolvese...

Sinoć smo imali priliku gledati dvoboje najbolje ekipe Istoka i najbolje ekipe Zapada, a do pobjede su došli Boston Celticsi koji su na domaćem terenu svladali Minnesota Timberwolvese rezultatom 127:120.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Utakmica je otišla u produžetke, a briljirao je Jayson Tatum koji je 12 koševa zabio u četvrtoj četvrtini, a 14 u produžetku. Celticsi su sada na omjeru 18-0 kod kuće što je prvi put u povijesti franšize.

Tatum je susret zaključio s 45 koševa, dok je Jaylen Brown dodao 35 poena i 11 skokova. Najbolji je kod Wolvesa bio Anthony Edwards s 29 poena i šest skokova.

Sacramento Kingsi nisu sinoć imali prevelikih problema na gostovanju kod Charlotta Hornetsa. Slavili su rezultatom 123:98 i tako im uzvratili za poraz otprije osam dana.

Do slavlja ih je predvodio Keegan Murray s 25 koševa i šest skokova, dok je najbolji kod Hornetsa bio Miles Bridges s 24 poena, sedam skokova i šest asistencija.

Bez prve zvijezde Tyresea Haliburtona, Indiana Pacersi slavili su na domaćem parketu protiv jedne od lošijih ekipa lige, Washington Wizardsa. Nakon 48 minuta igre završilo je 112:104.

Myles Turner predvodio je ekipu s 18 koševa i 13 skokova, a još je šest njegovih suigrača ubacilo dvoznamenkast broj poena. Jordan Poole s 28 koševa i sedam dodavanja predvodio je gostujući sastav.

Oklahoma City Thunder stigla je do 25. pobjede sezone i sada je na omjeru 25-11, najboljim još od sezone 2015./16. kada je igrala finale Zapada. Sinoć je slavila u gostima kod Miami Heata sa 128:120.

Momčad je do pobjede predvodio Shai Gilgeous-Alexander s 28 koševa i osam asistencija, dok je najbolji kod domaće ekipe bio Bam Adebayo s 25 poena, 11 skokova i šest asistencija.

Dodatne minute gledali smo u Atlanti gdje su domaći Hawksi uspjeli doći do pobjede protiv Philadelphia 76ersa sa 139:132. Sixersima je ovo četvrti poraz u zadnjih pet utakmica, a Hawksima treća pobjeda u istom periodu.

Trae Young predvodio je momčad s 28 poena i 11 dodavanja, dok je utakmicu karijere odigrao Jalen Johnson s 25 koševa, 16 skokova i sedam asistencija. Najbolji je kod Philadelphije bio Tyrese Maxey s 35 poena, osam skokova i devet asistencija.

Produžetak smo gledali i u Chicagu gdje su do pobjede stigli Bullsi koji su sa 124:119 bili bolji od Houston Rocketsa. Predvodio ih je Coby White s 30 koševa i osam asistencija.

Najbolji je kod Rocketsa bio Alperen Sengun s 25 koševa, devet skokova i pet asistencija.