Istra 1961 pobjedom protiv Varaždina otvorila Arena Cup

Petar Jenjić • četvrtak, 11.01.2024.

Nogometaši Istre 1961 upisali su pobjedu protiv Varaždina na početku Arena Cupa. Puljani su slavili rezultatom 3:1...

Krenuo je deseti Arena Cup na kojem nastupa i nekoliko klubova SuperSport HNL-a. Među njima su i Istra 1961 i Varaždin koji su danas odigrali međusobnu utakmicu.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prosincu su ove dvije ekipe igrale i u prvenstvu i u SuperSport Hrvatskom nogometnom Kupu, a svaka momčad upisala je po pobjedu. Danas je uspješnija bila Istra koja je slavila s 3:1.

Puljani su u vodstvo stigli u 29. minuti zahvaljujući pogotku Ante Ercega. Pet minuta kasnije podebljano je vodstvo zahvaljujući golu Emmanuela Ekonga, a tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

Treći pogodak u mreži Varaždinaca završio je nakon udarca Eliasa Fileta u 49. minuti, da bi pet minuta kasnije i njihov protivnik stigao do pogotka preko Jurice Poldrugača, ali više od toga nije išlo.