Ostali sportovi

Velika pobjeda Tomislava Pucara, preko 16. igrača svijeta do osmine finala u Dohi

Branimir Korać • petak, 12.01.2024.

Tomislav Pucar nastavio je s odličnim igrama na jakom WTT Star Contenderu u Dohi. u drugom kolu bio je bolji od 126. igrača svijeta Šveđanina Antona Kallberga...

Gotovo identična slika kao prošle godine na istom turniru. Tomislav Pucar tada je u Dogi također u šesnaestini finala igrao protiv Antona Kallberga i svladao ga je s 3:1 u setovima.

Igraj na mečeve WTT Star Contendera u Dohi na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Isti protivnik, ista faza turnira i ove godine, ponovno je Pucar slavio, samo ovaj put trebao je set više.

Nakon velike borbe slavio je u pet setova u meču u kojem je opasno hodao po rubu i bio nadomak ispadanja.

Pucar je uzeo prvi set da bi naredna dva uzeo Šveđanin i bio blizu osvajanja i trećeg seta te pobjede. No Pucar je uzeo četvrti s 12:10 i došao do poravnanja na 2:2 nakon čega je u petom setu slavio s 11:6.

U osmini finala čeka ga gotovo nemoguća misija, treći igrač svijeta, kineska superzvijezda Ma Long koji je zadnji put od europskog igrača izgubio 2022. godine u Budimpešti 3:2 u setovima protiv Franziske.

WTT Star Contender, šesnaestina finala:
Tomislav Pucar (Hrvatska) - Anton Kallberg (Švedska) 11:8, 8:11, 5:11, 12:10, 11:6