Dobar nastup Šarića u pobjedi Warriorsa u Chicagu, Clippersi nastavili niz

Branimir Korać • subota, 13.01.2024.

Bogat je bio program u NBA ligi u petak navečer. U akciji su bili i hrvatski košarkaši među kojima se najviše istaknuo Dario Šarić...

Golden State Warriorsi odnijeli su pobjedu iz Chicaga gdje su bili bolji od domaćin Bullsa sa 140:131. U prvom poluvremenu baš i nisu briljirali, ali u drugom dijelu krenuli su prvenstveno Klay Thompson i Stephen Curry koji su predvodili Warriorse u ovoj pobjedi. Treća dionica bila je ključna, nju su Warriorsi dobili s 48:20.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vrlo dobar bio je i Dario Šarić koji je krenuo u startnoj petorci i upisao za 28 minuta 12 poena (2/3 za dva, 2/3 za tri, 2/4 slobodna) uz sedam skokova, šest asistencija i dvije osvojene lopte.

Thompson je ubacio 30 poena (7/15 trica) uz po šest skokova i asistencija, Curry 27 poena (6/15 trica) uz devet asistencija, a Jonathan Kuminga 24 poena uz pet skokova. Kod Chicaga DeMar DeRozan ubacio je 39 poena uz sedam skokova, a po 25 poena imali su Coby White i Zach LaVine.

Los Angeles Clippersi igraju u vrlo dobroj formi, upisali su novu pobjedu i ovo je već osma u posljednjih devet utakmica. Svladali su u gostima Memphis Grizzliese sa 128:119 u susretu u kojem su mogli i do uvjerljivije pobjede.

Raspoložen je bio Paul George koji je skupio 37 poena (7/10 trica), a Kawhi Leonard dodao je 22 uz sedam skokova. Ivica Zubac za 22 minute ubacio je šest poena (2/5 za dva, 2/2 slobodna) uz 11 skokova i dvije blokade. Kod poraženih Jaren Jackson ubacio je 21 poen uz šest skokova, a Xavier Tillman dodao je 20 poena i devet skokova.

Vrlo uvjerljivi bili su Jazzeri, a kada je tako, obično minutažu dobije i Luka Šamanić. Tako je bilo i sada, odradio je šest minuta i upisao četiri poena (1/2 za dva, 2/2 slobodna) uz jedan skoka.

Lauri Markkanen ubacio je 22 poena uz devet skokova, Jordan Clarkson dodao je 21 poen uz pet asistencija, a Collin Sexton 20 poena. Kod Raptorsa Pascal Siakam ubacio je 27 poena, a Scottie Barnes 19 poena.

Nikola Jokić nastavlja s fantastičnim nastupima, novi triple-double upisao je u pobjedi protiv New Orleans Pelicansa. Pelicansi su ambiciozno doputovali u Colorado, međutim Denver je dominirao i zaslužio pobjedu.

Jokić je susret završio s 27 poena, deset skokova i 14 asistencija, a po 20 poena dodali su Michael Porter (deset skokova) i Jamal Murray (devet asistencija). Kod poraženih Zion Williamson ubacio je 30 poena uz šest skokova i pet asistencija, a Jonas Valančiunas 17 poena uz šest skokova.

Inače, Bojan Bogdanović propustio je dvoboj između Pistonsa i Rocketsa te nastavak serije poraza Detroita.

NBA:
Chicago Bulls - Golden State Warriors 131:140
Memphis Grizzlies - Los Angeles Clippers 119:128
Utah Jazz - Toronto Raptors 145:113
Denver Nuggets - New Orleans Pelicans 125:113
Philadelphia 76ers - Sacramento Kings 112:93 (Tobias Harris 37p, 7sk/De'Aaron Fox 21p, 5sk)
Miami Heat - Orlando Magic 99:96 (Duncan Robinson 23p/Paolo Banchero 25p, 8sk)
Atlanta Hawks - Indiana Pacers 108:126 (Dejounte Murray 29p/Buddy Hield 18p)
Minnesota Timberwolves - Portland Trail Blazers 116:93 (Rudy Gobert 24p, 17sk/Jabari Walker 17p, 13sk)
Detroit Pistons - Houston Rockets 110:112 (Kevin Knox 19p, 7sk/Alperen Sengun 29p, 6sk)
San Antonio Spurs - Charlotte Hornets 135:99 (Victor Wembanyama 26p, 11sk/LaMelo Ball 28p)